گزارش تصویری| برگزیده مسابقه توسعه شهری در سوئد با شعار «آسمان سقف ماست»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نام طرح آن‌ها، "آسمان سقف ماست" است که یکی از گسترده‌ترین پروژه‌های توسعه شهری در تاریخ سودرتالیه است. این استودیوی معماری از بین ۳۵ شرکت معماری برای این پروژه توسعه منطقه‌ای انتخاب شد.

منطقه لونا یکی از شناخته شده ترین محله های سودرتالیه است. رویکرد معماران "تخریب ملایم با ساخت و ساز کم" اقدام متفکرانه‌ای بود که بر چشم انداز، شهر، منطقه و ساکنان آن تأثیر می گذارد. این طرح فضاها و مسیرهای عمومی جدیدی را معرفی می کند و ساختار شهری در مقیاس انسانی را ایجاد می‌کند.

میدان فرهنگ جدید دسترسی از سطوح بالاتر و پایین‌شهر را تضمین می‌کند. فضاهای شهری که با پلکان سبز به هم متصل شده‌اند، محیط طبیعی تاریخی شهر را حفظ کرده‌اند.

قسمت داخلی لونا، پر شده است از نقاط دیدنی مختلف تا بازدیدکنندگان را به سمت این مجموعه بکشاند. این سازه پر شده است از تجربیات متنوع که منجر به هم‌افزایی بین عملکرد ساختمان و فضاهای عمومی مجاور آن می‌شود. تمرکز ساختمان‌های این مجموعه بر هنر و فرهنگ و همچنین فعالیت‌هایی حول محور بازی، دانش و نوآوری است. تراس بیوتوپ با دادن هویتی متمایز به منطقه، به دنبال تبدیل‌شدن به نمادی از زندگی شهری است.

منطقه لونا بخش مهمی از مرکز شهر مدرن سودرتالیه است و مملو از ساختمان‌های مهم فرهنگی است. قدمت برخی از ساختمان‌های این منطقه به اواخر دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۶۰. می‌رسد که شخصیت و هویتی قوی به لونا می‌بخشد.

این پروژه احیای شهری، مناطق شهری فرسوده را به فضاهای پرانرژی و کاربردی تبدیل می‌کند که رفاه جامعه را در شهر افزایش می‌دهد.

منبع: archdaily

۲۲۷۲۲۷

سودرتالیه
سودرتالیه
سودرتالیه
سودرتالیه
سودرتالیه
سودرتالیه
سودرتالیه
سودرتالیه

دیدگاهتان را بنویسید