واکنش «بله» به شایعه جاسوسی از کاربران

به گزارش خبرآنلاین، اخیرا برخی رسانه‌ها و کاربران در شبکه‌های اجتماعی از هشدار امنیتی گوگل‌پلی در مورد دسترسی‌های غیر مجاز بله و جاسوسی این پیام‌رسان گزارش داده بودند.

حال «امین تجملیان»، قائم‌مقام بله، در متنی که در اختیار رسانه‌ها قرار داده، این موضوع را رد کرده است.

به نقل از دیجیاتو، تجملیان توضیح داد: «در روزهای اخیر تعداد محدودی گزارش دربارهٔ خطای سپر ایمنی گوگل از طریق کاربران به دست ما رسید. با بررسی این گزارش‌ها مشخص شد این کاربران مدت‌هاست اپلیکیشن خود را به روزرسانی نکرده‌اند.»

او ادامه داد: «همانطور که می‌دانید گوگل و سیستم عامل اندروید به طور مستمر سیاست‌های توسعه اپلیکیشن‌های اندرویدی را تغییر داده و به‌روزرسانی می‌کنند. به‌روزرسانی برنامه‌ها یکی از روش‌های همراه شدن با این تغییرات است که بله نیز همواره به این موضوع توجه داشته است. به طوری که به صورت معمول هر ماه نسخه جدید خود را در بازارهای معتبر منتشر می‌کند و از کاربران می‌خواهد که برای استفاده از آخرین ویژگی‌ها از نسخه‌های به‌روزشده استفاده کنند.»

به گفته وی دسترسی‌های «بله» قابل سنجش توسط متخصصان است. او در این مورد گفت: «هیچ‌یک از کاربرانی که از نسخه های جدید «بله» استفاده کرده‌اند گزارشی در این رابطه مطرح نکرده‌اند. ادعاهایی که در روزهای اخیر در برخی رسانه‌های خارجی در مورد اپلیکیشن «بله» منتشر شده است،‌ صحت ندارد. چرا که تمام دسترسی‌های مورد نیاز اپلیکیشن «بله» شفاف بوده و قابل راستی‌آزمایی توسط متخصصین است.»

او همچنین در مورد دسترسی‌های این پیام‌رسان گفت: «دسترسی‌های اپلیکیشن بله طبق اصول و مطابق با سیاست‌های گوگل و اندروید است و مجوز دسترسی‌ها در ابتدای استفاده از هر ویژگی بله از کاربران درخواست می‌شود.»

۵۸۵۸

دیدگاهتان را بنویسید