دولت آمریکا از اپل شکایت کرد

به گزارش خبرآنلاین، وزارت دادگستری آمریکا و دادستان‌ها در این شکایت مدعی شده‌اند که اپل به‌طور گزینشی محدویت‌های قراردادی برای توسعه‌دهندگان اعمال می‌کند و راه‌های حیاتی دسترسی به گوشی‌ها را به‌عنوان راهی برای جلوگیری از ایجاد رقابت در بازار، می‌بندد.

به نقل از دیجیاتو، دولت آمریکا می‌گوید اپل از چندین راه ازجمله اختلال در سوپراپلیکیشن‌ها، مسدودکردن برنامه‌های استریم ابری برای بازی‌های ویدیویی، کاهش کیفیت پیام‌رسانی میان آیفون و پلتفرم‌های رقیب مانند اندروید و محدودکردن عملکرد ساعت‌های هوشمند برندهای مختلف در هنگام کار با آیفون، این انحصار را در بازار حفظ می‌کند.

سخنگوی اپل، «فرد ساینز»، در بیانیه‌ای گفته است که این شکایت ماهیت اپل و اصولی که محصولات اپل را در بازارهای رقابتی متمایز می‌کنند، تهدید می‌کند. به باور ساینز، اگر این شکایت موفقیت‌آمیز باشد، توانایی اپل برای خلق فناوری که مردم از این شرکت انتظار دارند، مختل می‌شود. ساینز همچنین گفته که اپل از خود در برابر این شکایت دفاع خواهد کرد.

کوپرتینویی‌ها دومین غول فناوری محسوب می‌شوند که وزارت دادگستری آمریکا در سال‌های اخیر از آن شکایت می‌کند. پیش‌ازاین، وزارت دادگستری آمریکا با دو پرونده از گوگل شکایت کرده بود. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که توسعه‌دهندگان اپ و بازی ازجمله اپیک گیمز در سال‌های اخیر به‌خاطر پلتفرم بسته و سیاست‌های مبهم از اپل شاکی بوده‌اند. باید منتظر ماند و دید نتیجه این شکایت چه می‌شود.

۵۸۵۸

دیدگاهتان را بنویسید