Code Center
بستن
ساید راست
بستن
ساید چپ

دانلود آموزش نوشتن آنالیز بهای آیتم های قیمت جدید

در ادامه آموزش نوشتن آنالیز بهای آیتم های قیمت جدید را دانلود خواهید نمود. در کارهای عمرانی به موضوعاتی بر می خورید که یا در نقشه یا در قراداد منظم به پیمان به آن اشاره نشده است یا اینکه کارفرما درخواست تغییر کار را دارد. در اینجا پیمانکار باید قیمت انجام آن کار را آنالیز کرده و تحویل دستگاه نظارت یا کارفرما دهد. همچنین برای دادن پیشنهاد قیمت برای شرکت در مناقصات نیاز به تهیه آنالیز انجام کار است. این فایل آموزشی 24 صفحه دارد.

برچسب ها:

4دیدگاه

 1. mahab می‌گه:

  با سلام
  مهندس جان تشکر قدردانی فراوان بابت آموزش بیسار عالیتون. منتظر توضیح فرم شماره 5 توسط جنابعالی هستم. بدست آوردن مقدار در آیتم های ستاره دار اصلی ترین مشکل من در برای سالها بوده و تاکنون با خیلی از مهندسین در این زمینه صحبت کردم و اطلاعات درستی دریافت نکردم. لذا بی صبرانه منتظر آموزش فرم شماره 5 از طرف جنابعالی هستم.
  شاد وسلامت باشید. در پناه حق

  • admin admin می‌گه:

   با عرض سلام خدمت جنابعالی
   خوشحالم که این توضیح کوتاه مورد توجه شما قرار گرفته است.
   اگه اشتباه نکنم فرم شماره 5، جدول آنالیز بهای واحد یک کار جدید شامل تهیه، نیروی انسانی،حمل و ماشین آلات مورد نیاز است. برای آنالیز یک آیتم باید برای درج قیمت تهیه، 3 فاکتور به دستگاه نظارت ارائه بدید و حداقل قیمت را در قسمت بهای واحد درج کنید. مقداری که باید درج نمایید بر اساس دید فنی شما از مقدار مورد نیاز برای انجام کار است هر چند که می توان از آنالیز موارد مشابه نیز کمک گرفت.
   اگه سوالتون رو جزء تر بپرسید بهتر می تونم کمکتون کنم.
   موفق باشید

   • mahab می‌گه:

    با سلام و وقت بخیر خدمت جنابعالی
    ممنون از اینکه پاسخگوی سوال بنده بودید.
    مهندس جان سوال بنده در ارتباط با تعیین مقدار در آیتم های ستاره دار هست. مثلا طبق آموزش برای عملیات خاکبرداری مقدار بلدوز برابر 0.0237 دستگاه ساعت در فهرست تعیین شده است. این عدد برای آیتم های داخل فهرست تعیین شده است اما برای آیتم های ستاره دار مشخص نشده است. بطور مثال آیتم اضافه کردن روان کننده به بتن در فهرست پیش بینی نشده است حال برای آنالیز بها ما بایستی برای مهندس و کارگر که مسئول افزودن روان کننده هستند مقدار را محاسبه کنیم تا در قیمت ها ضرب گردد. سوال بنده نحوی بدست آوردن این مقدار در آیتم های ستاره دار می باشد؟ که در فهرست تعیین نشده اند؟؟؟
    با تشکر
    شاد و سلامت باشید.

    • admin admin می‌گه:

     ببینید مهندس جان خیلی سادست
     برای آیتم های ستاره دار باید آنالیز قیمت تهیه بشه و از این لحاظ با قیمت جدید فرقی نداره. برای تهیه آنالیز قیمت، ضرائب موردنظرتون رو با توجه به دید اجراییتون به دستگاه نظارت تحویل بدید. مثلاً ببینید در زمین نرم، یک بیل مکانیکی هر روز چند مترمکعب می کنه. بعد حساب کنید که چه مقدار زمان برای کندن یک مترمکعب خاک نرم زمان برده و همون عدد رو در ستون مقدار آنالیز قیمت بیارید.
     برای نیروی انسانی و … همینطوره.
     موفق باشید